פוליטיקהצפה בהכל

לשכת רה"מ מנסה לשכנע את אשתו של בנט לבטל את הטיסה

רעייתו של ראש הממשלה בנט סירבה בתוקף לבטל את טיסתם של המשפחה לחו"ל לשכת רה"מ בקשים לבטל את הטיסה בנט בתגובה אני מקבל את הביקורת

בעקבות ההודעה של ראש הממשלה על טיסת משפחתו לחו"ל 

זה פגיעה באמון הציבורי אמש דיווחו כי יש מי שפעלו בלשכת רה"מ לשכנע את אשתו של בנט לבטל את הטיסה אך היא סירבה לכך בתוקף  גם בענף התיירות לא שותקים וזועמים על אשתו של ראש הממשלה אלפי אזרחים ביטלו את טיסותיהם.

לשכת רה"מ ביקשו לבטל – רעייתו של של ראש הממשלה גילת בנט סירבה לבטל את טיסתה, על רקע הודעת ראש הממשלה על טיסת בני משפחתו לחו"ל, ועל אף שהוא ביקש מהאזרחים להימנע מטיסות לחו"ל בעקבות וריאנט אומיקרון הדרום אפריקאי, בלשכת רה"מ   אך היו מי שניסו למנוע את טיסת גילת בנט רעיית ראש הממשלה וילדיהם לחו"ל אך ללא הצלחה רעייתו סירבה בתוקף לכך.

ב- לשכת רה"מ אמרו כי פנו אל רעיית ראש הממשלה בבקשה לא לעלות אל הטיסה, אך היא סירבה לעשות זאת. גורמים בסביבתו של ראש הממשלה מבינים שהאירוע "לא נראה טוב" ואף "פוגע באמון הציבורי", גם בעקבות זעם של שרים והאזרחים על כך שנאלצו לבטל טיסות, ומכאן הגיעה הבקשה מאשתו של ראש הממשלה למנוע את הטיסה. בנוסף, בעקבות המצב, בלשכת בנט חשבו לבטל את ביקורו באיחוד האמירויות במהלך חודש דצמבר.

בתגובה על הזעם של הציבור, אמר בנט כי משפחתו שומרת על הכללים שחלים על כל אזרחי ישראל. אני מבין את הביקורת אומר בנט, אבל מאז יום שישי אנחנו יודעים יותר על הווריאנט ובאיזה מדינות הוא מתפשט, וקבינט הקורונה קיבל החלטות לאילו מדינות מותר לנסוע ובאילו תנאים".

אחרי הביקורת הציבורית על נסיעת משפחתו לחו"ל בזמן שהמליץ לישראלים שלא לטוס בשלב זה, כתב ראש הממשלה בנט בפוסט השבועי בחשבון הפייסבוק שלו: "אני מקבל את הביקורת, לא כל החלטה שלנו מושלמת".

אני פתוח לביקורת, ובמקרה הזה אני גם מקבל אותה. לא כל ביקורת אני מקבל אותה כמו מתקפה אישית, ולא כל החלטה שלנו משפחתית היא מושלמת, ציין ראש הממשלה. חשוב לי שתדעו משהו על גילת היא האדם מקסים וטוב לב ביותר שאני מכיר, וכמו הורים רבים, יש לה, לשנינו, רצון לשמח ולהקל על ילדינו ככל שניתן, בפרט לאור שנה לא פשוטה שבה חייהם התהפכו לגמרי, כותב בנט בפייסבוק שלו.

מה אנו לא מצליחים להבין כאזרחים זה איך בנט מקבל החלטות על טיסה כשבעצם מונע מאחרים לטוס ואף לבטל את טיסתם, בנט טוען: גילת היא אישה שיודעת איך להתנהל ולנהל את המשפחה שלנו. כפי שראיתם איך התנהלנו בנושא זה בשקיפות, הודענו בעצמנו על הנסיעה וכל הכללים שיחולו עלינו ועל כל משפחה אחרת כאחד, יחולו גם על בני משפחתי. אנחנו נגיע מהשדה לבידוד. על רקע הודעתו של בנט על טיסת בני משפחתו לחו"ל. ועל אף בקשתו מהאזרחים להימנע מטיסות לחו"ל בעקבות גילוי וריאנט אומיקרון. בלשכת ראש הממשלה היה מי שניסה למנוע את טיסתם של אשתו של ראש הממשלה גילת בנט וילדיהם.

בנוסף – לאחר כל הביקורות הציבוריות שרה"מ מקבל בימים האחרונים, הוחלט שלא להאריך את תוקפן של התקנות המאפשרות מעקב של השב"כ לאתר מאומתים של הווריאנט החדש אומיקרון , והשימוש בהם יפסק בחצות. שר הבריאות טוען: מהרגע הראשון אמרתי שהשימוש בכלי הזה יהיה קצר זמן ומוגבל בנוסף קיים חדש לעוד 30 מקרים של מאומתים נוספים בווריאנט החדש.

שר הבריאות מפרסם בטוויטר שלו: האיכונים נפסקים. הדגשתי מהרגע הראשון שהשימוש בכלי הזה יהיה מוגבל וקצר מאוד – לימים בודדים, כדי לקבל מידע דחוף לבלימת ההדבקה בווריאנט חדש ולא ידוע. וזה בדיוק מה שעשינו. עכשיו אנחנו מסיימים את זה, כי לצד הגנה על הבריאות, עלינו לשמור על הפרטיות וזכויות האדם, גם בעת חירום."

עוד נושאים שיכולים לעניין אותך: 

סושייה כשרה מומלצת באזור הצפון

דיאטה 8 16 צום לסירוגין כובשת תעולם

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button