חדשות מתפרצותצפה בהכל

תל אביב – למה בעצם זאת העיר הכי יקרה בעולם או שבעצם לא

תל אביב האם זאת העיר הכי יקרה בעולם איך היא עלתה על פריז? כל מה שאתם צריכים לדעת ומה הסיבה שהעיר תל אביב הוגדרה ככה.

תל אביב הגיע לראש רשימת הערים היקרות בעולם?

העלייה במחירי האלכוהול, התחבורה , גם עזרו לדחוף את תל אביב להיות אחת הערים היקרות שיש זה דחף את העיר  להיות טופ ביוקר המחייה, איך זה שזאת העיר שיותר יקרה מפריז? סינגפור? והשאלה הגורלית איך בעצם זה מסתדר בכיס שלנו?

תל אביב קיבלה ביום רביעי את התואר "אחת הערים היקרות בעולם" על פי מגזין האקונומיסט. העיר תמיד הייתה התפוח הירוק של מדינת ישראל וידועה ביוקר המחייה שלה, אבל החורף האחרון המצב רק החמיר, לא רק כאן  בעולם כולו. העיר דורגה במקום השני במחירי הרכב ובמחסור החריג ברכבים ובזמני האספקה שלה לארץ. הדלק גם הוא עלה ולא פסח עלינו בשנה האחרונה וזה בגלל ההתייקרות של הנפט בעולם, אחת מהסיבות זאת הקורונה שבעצם פגעה בכולנו. המחסור שהיה בתחבורה ציבורית גרמה לנו להשתמש ברכבנו הפרטי אף יותר מהצורך הרגיל שגרמה בעצם להשפעה על מחירי התחזוקה של הרכב.

מה שגם לא ציין לטובה את מוצרי סל הקניות, והאלכוהול שגם הוא במקום השני בעולם. כיום בתל אביב ארוחה במסעדה שכוללת אלכוהול בארוחה, מקפיצה את מחירי הארוחה ב- 30% ואפילו יותר מופתעים? אנחנו לא.

וזה עוד מבלי שנגענו במחירי התרבות והפנאי שבמדד העיר דורגה במקום השישי. אנחנו חיים במדינה יקרה בלי שום קשר מסביר שי ברמן יו"ר האיגוד המסעדות והברים. כל המסעדות והברים הם עסקים קטנים, שמתמודדים עם עלויות גדולות שמשתנות כל הזמן ולא לטובתנו, מדובר על יוקר חומרי הגלם השכירות של המקום ועלויות של העובדים. כל אלה הם הסיבות לכך שיוקר מחייה עלה בצורה כזאת. אאפשר לקנות חומר גלם יקר ולמכור אותו בזול אם הייתה אפשרות כזאת ככל הנראה היינו קוסמים.

מה שבעצם אנו מבינים שתל אביב כלל לא אשמה ביוקר המחייה ובהיותה המדינה היקרה יותר בעולם. לא השאירו ברירה למדינה עצמה. העלאת המחירים גובה מחיר כבד מכולנו. ולא רק תל אביב סובלת מיוקר המחייה כולנו סובלים. 

אהבתם? תקראו גם- 

טיפול פנים- כל השיטות הכי קלות לשמירה וטיפול נכון בעור הפנים

פרגולה מעץ- בשירות הכי מקצועי ואיכותי שתמצאו בצפון

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button