טוב לדעתצפה בהכל

בכמה היתם רוכשים מחשב אפל 1 מ-1976? נמכר במחיר מטורף

מחשב אפל מחופה מעץ קואה שמקורו בהוואי נמכר במחיר אסטרונומי במחירה פומבית, יש לזכור שבעולם נשארו עוד 200 מחשבים אלו כך שמי

בשנת 1976 סטיב ג'ובס ביחד עם ווין רונלדו יסדו את חברת אפל בעזרת שתי קלטות טייפ. את אפל הם ייסדו בחנייה הביתית שלו ג'ובס בקליפורניה. על מנת לייצר את פרוטוטייפ  הראשון שלהם,  ג'ובס התצטרך למכור את הרכב פולקסווגן שלו ווזניאק הצטרך למכור את המחשבון שלו מסוג HP-65. לאחר גיוס של כ-500 דולר לפרוטוטייפ הם הוציאות את מחשבם הראשון ולאחר כשנה ביצעו את המכירה ראשונה שלהם, הם מכרו את מחשב הראשון מסוג אפל 1 תמורת 666 דולר. כולנו מכירים את אפל, לכן כולם יודעים לאן הם הגיעו בסוף. 

מחשב אפל 1 נמכר במכירה פומבית בסכום אסטרונומי

אתמול במכירה פומבית בארה"ב נמכר מחשב מקורי שנבנה על ידי מייסדי החברה סטיב ג'ובס ווזניאק ונמכר בסכום של 400 אלף דולר.מחשב אפל 1 נדיר שנמכר בזמנו על ידי אחת החלוצות של חנויות טכנולוגיות Byteshop אשר מכרו בזמנו 50 מחשבי אפל 1. המחשב הגיעה ביחד עם הוראות הפעלה ותכונת אפל הראשונה מסוגה היושבת על קלטות טייפ. המחשב היחודי מצופה בעץ קואה מהוואי ועדיין במצב פעיל ועובד כחדש. כיום בעולם נשארו רק כ-20 מחשבי אפל פעילים בלבד, מתוך כל המחשבים שנמכרו אי פעם שמספרם עומד על 200 מחשבים אפל 1. המחשב שנמכר היום במכירה פומבית נמכר פעמיים בחיים שלו, פעם ראשונה פרופסור בקולג' מכר אותו לתלמידו תמורת 650 דולר (דמיינו את הצער שלו היום) 

זה לא פעם ראשונה שנמכר מחשב מהדגם הזה

פעם אחרונה שמחשב מסוג זה נמכר היה בבית המכירות בבונמהמ'ז שנמצא בניו יורק – בזמנו מחשב מהסוג הזה נמכר תמורת 905 אלף דולר (מחיר שיא) ! חוץ מהמחשב הקונה המאושר קיבל גם מיקלדת הוראות הפעלה ומסך מקורי של אפל. במהלך השנים שקדמו ל2014 מחשב אפל 1 נמכר פעמים רבות אך ברוב המקרים במצב לא פעיל. ב-2015 קרה עם מחשב אפל 1 סיפור מוזר. אישה שבעלה נפטר החליטה לתרום את המכשירים האלקטרוניים למרכז איסוף ומחזור אלקטרוניקה שנמצא בקליפורניה. בחברת מחזור הופתעו לגלות את מחשב האפל הנדיר ולאחר זמן מה הצליחו למכור את המחשב לאספן פרטי תמורת 200,000 דולר. עד היום החברה מחפשת את התורמת הנדיבה על מנת להחזיר לה חצי מהסכום. 

אהבתם? קראו גם את – 

חיסון שלישי תופעות – הכל על החיסון שלישי והתופעות לוואי שלו

חינוך מונטסורי לגיל הרך- 5 עקרונות הבסיס של השיטה

 

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button