טוב לדעתקורסים ומדריכים

גזירת ציפורניים לכלב זה קשה – איך הופכים את זה לפשוט?

גזירת ציפורניים לכלב היא חלק חיוני בטיפוח כלבים, וזוהי פעולה חיונית לשמירה על הבריאות וההיגיינה של כלבכם חשובה מאוד

גזירת ציפורניים לכלב היא חלק חיוני בטיפוח כלבים, וזוהי פעולה חיונית לשמירה על הבריאות וההיגיינה של כלבכם. אנשי מקצוע במספרות לכלבים יבצעו את המשימה ביעילות ובמומחיות, עם הבנה בשיטות להרגעת הכלבים, אבל גם אתם יכולים לגזור את הציפורניים של כלבכם בהליך פשוט, אם תדעו לבצע אותו נכון.

מכיוון שתהליך גזירת ציפורניים לכלב עשוי להיות מלווה בחרדה ועצבנות של כלבים רבים, ההמלצה היא להתחיל לטפל בכפות הרגליים של הגור שלכם ולגזוז את ציפורניו כשהוא צעיר, על מנת שיתרגל לתהליך. יש כלבים שיישבו בחיקכם או על שולחן בזמן שאתם גוזרים את הציפורניים שלהם, בעוד שאחרים עשויים להזדקק לצורה כלשהי של ריסון.

טיפ: ניתן יכול להפוך את התהליך למהנה יותר עבור הכלב על ידי נתינת חטיף קטן, בריא וטעים, בסיום התהליך, כך שהוא ילמד לקשר את גזירת הציפורניים עם פרס שמחכה לו בסיום התהליך.

גזירת ציפורניים לכלב בנוחות

תוך שבוע אחד, תוכלו להגיע למצב הנדיר של גזירת ציפורניים לכלב שלא רק שלא אכפת לו מהתהליך, אלא הוא גם משתף איתכם פעולה בצייתנות. אבל גם אם הכלב שלכם זקוק למעט יותר זמן להתרגל לתהליך, אל ייאוש. היו סבלניים, שמרו על גישה עדינה וחיובית, והמשיכו להציע שבחים ופינוקים. מומלץ להקפיד להשתמש בקוצצים בטוחים וידידותיים לכלבים.

טיפ: זה עוזר אם אתם מחזיקים את כפות רגלי כלבכם בתדירות גבוהה (בעדינות ועליזות) כבר מהיום הראשון, כך שהוא לא יהפוך רגיש לטיפול בכפות רגליו. אחרי שבוע, של ביצוע התהליך בהדרגה, הכלב שלכם יתרגל ולא יתנגד לגזירת ציפורניו.

אימונים הדרגתיים במשך ארבעה ימים

ביום הראשון. כדי להתחיל נכון תהליך של גזירת ציפורניים לכלב, יש להציג בפני הכלב את קוצץ הציפורניים, להניח לו לרחרח אותו או למשש אותו מעט, ואז לתת לו שבח ופינוק טעים ובריא.

ביום השני. נוגעים בקלות עם קוצץ הציפורניים בכל כפה, ונותנים לכלב שבח ופינוק.

ביום השלישי. נוגעים עם קוצץ הציפורניים בכל כפה ולוחצים אותו כך שהכלב ישמע את הצליל. עדיין לא גוזרים את הציפורניים, אלא מסיימים את התהליך עם שבח ופינוק טעים.

ביום הרביעי. מנסים לקצוץ רק את הקצה הקטן ביותר מציפורן כפה קדמית אחת, ונותנים לכלב הרבה שבחים שמחים ואפילו שני פינוקים אם הוא אפשר לכם לבצע את התהליך. אבל גם אם הכלב לא התנגד, לא ממשיכים לציפורן הבאה, אלא חוזרים על תהליך גזירת ציפורניים לכלב בכל יום, עד שהוא מסכים לתהליך ונראה שלא אכפת לו, כל עוד הוא מקבל את השבחים והפינוקים הטעימים שלו.

קוצצי ציפורניים לכלבים

ישנם מספר סוגים של קוצצי ציפורניים לכלבים, כולל מספריים, כלי מטחנה המיועדים במיוחד לכלבים וסוגי קוצצים. ניתן להשתמש בכל סוג שנוח לכם איתו, או בכל סוג שהכי מתאים לכלב שלכם. מומלץ להחזיק בהישג יד אבקה סתיפטית או אבקת קרישה אחרת כדי לעצור את הדימום במקרה שגזזתם ציפורן קצרה מדי.

אם מעולם לא ביצעתם תהליך גזירת ציפורניים לכלב, כדי להגיע עם הכלב לווטרינר על מנת שילמד אתכם איך לבצע נכון את התהליך.

הסיכונים בהימנעות מגזירת ציפורניים לכלבים

תחזוקת ציפורניים שגרתית היא יותר מהליך קוסמטי. ציפורניים שאינן בריאות עלולות לגרום לכאבים, ובמקרים נדירים, לגרום לנזק בלתי הפיך לכלב. ציפורן של כלב מורכבת מהחומר הוורוד החי ומהחומר החיצוני הקשיח שנקרא הקליפה. החומר החי מספק דם לציפורן ועובר דרך הליבה שלה, ופגיעה בעצבים מובילה לדימום ואי נוחות במקרה של חתך.

ציפורניים ארוכות יכולות להפוך כפה בריאה לכפה חולה, ולהוביל לעיוות בכפות הרגליים ופציעת הגידים לאורך תקופה ממושכת. כשהציפורן הארוכה משפשפת את הקרקע, הלחץ מפעיל כוח על מבנה כף הרגל והרגל. גזירת ציפורניים קבועה תשמור על בריאות ציפורני הכלב, כחלק מתהליך שלם של הקפדה על הטיפוח והבריאות שלו.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך: 

דרמות סיניות רומנטיות שכל אחד צריך לראות

איך בונים כרטיס ביקור דיגיטלי איכותי – המדריך המלא

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button