טוב לדעתלייפסטייל

תכנון ובניה – כל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים

תכנון ובנייה בית בישראל הוא לא בהכרח נושא שהוא פשוט, איך לומר את זה בצורה פשוטה צריך להיות עשוי מחומר מאוד טוב על מנת לקבל החלטה לבנות בית.

תכנון ובניה בית בישראל הוא לא בהכרח נושא שהוא פשוט, איך לומר את זה בצורה פשוטה צריך להיות עשוי מחומר מאוד טוב על מנת לקבל החלטה לבנות בית פרטי בישראל אין סוף לשיבושים שיקרו לכם בדרך וכן זאת האמת וצריך בהחלט להתמודד אתה, זוהי דרך אשר כל החלטה שלה מלווה בהוצאה כספית ולא קטנה.

לכן על מנת לגשת לבניית בית בצורה הטובה ביותר צריך קודם כל ללמוד את הנושא ולרכוש את מריב הידע הרלוונטי עבור כך מה שבהחלט יכול לעזור לכם. אפשר להתייעץ עם חברים או שכנים אשר כבר עברו את התהליך הזה ואולי יכולים לתת לכם כמה עצות בנושא.

לפני כל תחילת התהליך הזה הכי חשוב שהיה לידכם איש מקצוע מקצועי ואמין אשר ילווה אתכם מהתחלה ועד הסוף איש מקצוע כזה זהו אחד הדברים הכי חשובים עבורכם בכל התכנון והבניה של הבית שלכם. התפקיד של האיש מקצוע אשר יהיה אתכם בכל התהליך עוקב אחר בעלי המקצוע שנכנסים ויוצאים מהפרויקט בזמן התכנון בזמן הבניה וכדומה.

בכדאי להבין את כל העניין המורכב הזה נחלק את הנושא לשלבים:

 • הדבר הראשון הוא הכרות עם האדריכל ופגישה אישית
 • תכנון מלא של פרוגרמה
 • איך יתבצע תהליך התכנון
 • קבלת אישורים והיתרי בניה 
 • תכנית עבודה והדמיה
 • תחילת הבניה ופיקוח מלא ועליון על כך
 • סיום הבניה ובדיקתו

השלב הראשון – כמו שצוין הוא בחירת האדריכל תחילה נבין את עבודתו ולמה בעצם אתם זקוקים לו לכל התהליך הזה, באופן כללי בנית בית פרטי אינה יכולה להתבצע בלעדיו והפרט הכי חשוב כאשר אם בוחרים את האדריכל אתו תעבדו הוא האם הוא עומד בציפיות שלכם ויכול לבצע את החלום שלכם במילה פשוטה אם קיימת בינכם כימיה והבנה הדדית לביצוע. חשוב להבין שתהליך הבניה הוא תהליך ארוך ומורכב וזאת אכן הוצאה מאוד גדולה, אך הבית אשר תבנו יהיה שלכם וישרת אתכם שנים ארוכות ואפילו את ילדכם 

השלב השני – הוא תכנון פרוגרמה זהו גם אחד מהשלבים הראשונים אשר מבצעים לפני תחילת הבניה ממש עכשיו נסביר את השימוש בתכנון הזה, אדריכל יושב אתכם בפגישה ושואל אתכם שאלות על מנת להכיר את הדרישות הרצונות ואת החלום הכי גדול שלכם על מנת להוציא אותו על הנייר כמובן שהתקציב שלכם הוא הכי חשוב בכל הפגישה כי בלעדיו לא תוכלו לבנות בית. אחרי התשאול של האדריכל הוא יציג מולכם את השרטוטים של הבית ואת הדמיון שאתם הצגתם לו בעצם בפגישה.

השלב השלישי – הוא תהליך התכנון זה שלב לאחר הצגת השרטוטים השונים או ההדמיה ומשם אם תצטרכו לבחור את השרטוט הכי רצוי לכם ולהבין מה אתם הולכים לבנות, בשלב הזה האדריכל כבר מכין את תכנית ההגשה ואמור לקבל היתרי בניה.

השלב הרביעי – הוא לקבל את היתרי הבניה ולהתחיל את התהליך כעקרון את התכניות התכנון והבניה מגישים לוועדה מקומית או לעירייה או למועצה האזורית מאוד תלוי היכן אתם מתגוררים או מעוניינים לבצע את הבניה והתכנון. אחרי ההגשה נקבע עבורכם דיון לאחר הדיו אתם מקבלים פרוטוקול של הוועדה עם כל הדרישות שהם דורשים למתן היתרי הבניה מאוד חשוב להבין ולקחת בחשבון שכל התהליך לקבלת היתרי בניה יכולה להמשך מס חודשים ארוכים וגם מאוד תלוי עד כמה האדריכל שלכם בקשרים טובים מול הרשויות.

השלב החמישי – הוא תכניות העבודה והאישורים תכונית העבודה הן תכניות מלאות של הבית שבפועל לפיהם בונים את הבית שלכם מדובר בכמה תכניות שמיד נסביר עליהם:

 • תכנית הבנייה זוהי תכנית הסופית המפורטת של כל הבית.
 • תכנית קונסטרוקצייה כעקרון מהנדס קונסטרוקצייה בונה את התכונית הנ"ל לפי התכונית של האדריכל ובתוך התוכנית יש הסבר מלא על כל מה שקשור ליסודות של הבית כגון כמויות הברז המלט הבטון הגבס וכדומה.
 • תכניות חשמל שוב רק מהנדס חשמל יכול לבנות את התוכנית הנ"ל בבית בתוך התוכנית יהיה פרוט מלא על שקעים גופי תאורה שונים פנים וחוץ וכל זה לפי הדרישות של האדריכל.
 • ריצוף וחיפוי בשלב הזה הבחירה היא שלכם אתם בוחרים את הריצוף את האריחים את חיפוי הקירות של כל החללים בבית.
 • עיצוב פנים של הבית מה שכולל עבודות נגרות דלתות וכל הרהיטים והחפצים אשר יהיו בבית שלכם עבודות אלומיניום חלונות מסגרות וכדומה.

במידה וסיימתם את כל הרשימה ואתם יודעים בדיוק איך הכל נראה האדריכל שלכם מעודכן בכול והכל מוכן לעשייה אפשר לצאת לדרך ולבדוק עליות של כל המפרט מולכם ותכנן טוב יותר את העלויות ואולי להבין איפה אפשר להוזיל בטיפה את המחיר, ברגע שהכל מסודר לפנינו בצורה נכונה תחילת העבודה תתבצע לא מורכבות ובעיות נלוות.

השלב השישי – ולפני האחרון הוא הבניה והפיקוח אחריו זה יהיה נכון להפריד בין המבצע למפקח כי יש את הקבלן אשר מבצע את הבנייה ועליו יש איש מקצוע אשר אמור לפקח על כל הבניה הזאת הפיקוח נעשה במהלך הבניה על מנת לוודא שהעבודה מתבצעת בהתאם לתכניות של האדריכל, בנוסף הוא משמש כמתווך בין המיזם לבעלי המקצוע השונים ומפקח שכולם עושים עבודה כמו שצריך.

השלב האחרון – הוא של הסיום של הבניה בתכניות הכנסנו את כל הפרטים הכי חשובים אשר דרושים לנו אבל כן מותר לכם לבחור גוונים ואת הצבע של הפריטים או הסגנון. עכשיו זה השלב שגם אפשר לשדרג איפה שצריך או איפה שרוצים כמובן בהתאם לתקציב אבל מאוד חשוב להישאר צמודים לתקציב, מה שחשוב להבין שכל שדרוג אשר יתבצע לקראת סיום הבניה יכול להביא עלויות נוספות ואפילו מאוד יקרות.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

איך עושים כסף מטיקטוק המדריך המלא להכנסה פסיבית

שחזור מפתחות לרכב במקרה ואיבדתם או שנגנב לכם

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button