טוב לדעתקורסים ומדריכים

קורס מקצועי איך לבחור נכון את מה שבא לכם ללמוד

קורס מקצועי מאוד קשה לבחור כשאין לכם רקע או ידע לגבי מקצוע שאתם מעוניינים בו, חשוב להבין שהשלב בחיים שאתם נמצאים בו עכשיו מאוד קריטי.

קורס מקצועי מאוד קשה לבחור כשאין לכם רקע או ידע לגבי מקצוע שאתם מעוניינים בו, חשוב להבין שהשלב בחיים שאתם נמצאים בו עכשיו מאוד קריטי לגבי בחירת הקורס המקצועי שלכם, אם אתם אחרי צבא או אחרי טיול גדול שחלמתם עליו תיגשו לקורס מקיף אשר יקפיץ את הידע שלכם וייתן לכם אפשרות לגשת לתחום שאתם מעוניינים בו.

במידה ואתם מחפשים עבודה גמישה שתאפשר לגם לבלות ולמצוא זמן פנאי לעצמכם כדאי מאוד לשקול קורס מקצועי שיאפשר לכם עבודה מהבית או עבודה בתנאים אשר יהיו נוחים לזמן שלכם למשל קורס לקידום אתרים או קורס SEO הקורסים הנ"ל מעניקים כלים והמון אפשרויות לעבודה מהבית מה שמשאיר לכם הרבה זמן לעצכם.

קורסים בתחום הדיגיטלי נותן לכם כלי חזק מאוד שהוא השיווק בניית אסטרטגיות בדקו את הקורסים האלה אם הם מתקיימים בשעות שנוחות לכם במידה ואתם רוצים בוקר ככה הקורס מתקצר אוטומטית במידה ואתם בוחרים ערב הקורס מתארך לא בהרבה.

האם כדאי לי להתחיל קורס מקצועי חדש או להרחיב את תחום שכבר למדתי?

יש הבדל מאוד גדול בין קורס מקצועי לבין הרחבת הידע בתחום קיים באופן כללי קורס מקצועי דורש ידע טכני ויש גם קורסים אשר מתחילים ללמוד את הכול מאפס ללא רקע וללא ניסיון. אם אתם נמצאים כרגע בתחום לימודי ואתם עובדים בתחום שלמדתם אבל רוצים לעשות הסבת מקצוע או הכשרה ללא רקע בחרו מקצוע שאחרי סיום הלימודים המעסיק יהיה מוכן לקבל בוגר קורס ללא ניסיון. כיום לבוגרי הקורסים טיפה יותר קשה לקבל עבודה ללא ניסיון של שנה לפחות.

במידה ואתם מרחיבים את הידע במקצוע הקיים שלכם חפשו קורס שייתן לכם את מריב הכלים על מנת להתקדם במקום העבודה ואפילו וודאו מול המעסיק שהשכר יעלה והתנאים ישתפרו בעקבות כך.

קורס בודקי תוכנה הוא קורס אידיאלי למי שאין רקע בתחום המחשבים אבל הוא מעוניין להתחיל להצליח בדרך לעולם ההייטק שם הקורס המקצועי הוא קורס QA הקורס הנ"ל מלמד שימוש בכלים שונים ואוטומציה, אין דרישות מסוימות על מנת להתקבל לקורס, אבל יש קורסים מקצועיים אשר מיועדים למי שכבר עוסק בתחום הזה והוא רק רוצה להרחיב את הידע על מנת להשתפר בעבודתו הקיימת.

לדוגמא:  בודקי תוכנה הוא קורס אידיאלי למי שאין ידע בתחום המחשבים ורוצה להצליח את הדרך לעולם ההייטק. הקורס מלמד כיצד לבצע שימוש בכלים מסורתיים ואוטומציה. אין דרישות קדם כתנאי קבלה לקורס. לעומת זאת יש קורסים מקצועיים שמיועדים למי שכבר עוסק בתחום מסוים ורוצה להרחיב את הידע המקצועי שלו.

קורס מקצועי איך להתאים עבור עצמנו את הקורס הכי מתאים לנו?

לפני כל בחירת קורס מקצועי רצוי לשאול את עצמנו לאיפה אנו שואפים מה אנו אוהבים לעשות, במה אנו טובים ובאיזה תחום לכל אחד מאתנו יש כשרון אשר מלווה אתנו גם אם אותו הכישרון עדיין לא כל כך מפותח אצלנו, בדקו מול עצמכם מה מלווה אתכם במהלך היום בתעסוקה ואיך זה יכול לבוא לידי ביטוי גם בעבודה ובקורס המקצועי שתלמדו.

אחת הדוגמאות שעולות כאן על הפרק הם עיצוב במידה ואתם מסוג האנשים שקוראים להם לעצב את סגנון הבית לבחור את הריהוט של חברכם או לעזור להם אפילו בצבעים בחרו לכם קורס לעיצוב פנים ממשו את הפוטנציאל הכבוי שלכם והתפתחו עוד ועוד בכישרון שגם ככה קיים אצלכם. רק תדעו לכם זהו קורס אשר דורש השקעה והתמדה מול אנשים ולקוחות וההתחייבות שלכם לעמוד בתנאים שאתם מציבים להביא את הלקוח לשביעות רצון מרבי.

דווקא אנשים בעלי כריזמה ואופי חזק יעדיפו קורס כמו נדלן מכירות או אפילו עיצוב גרפי מה שמאפשר לאותם האנשים להשתלב בתחום יצירתי ושוב זאת אחת הסיבות למה מאוד חשוב לבדוק קודם כל מול עצמכם מה התחום שמושך אתכם הכי הרבה.

איך לדעת מה הכיוון המקצועי שלכם?

אחת השאלות שרצוי לשאול את עצמכם ברגע שלפני בחירת הקורס המקצועי שלכם הוא איפה אתם רואים את עצמכם בתחום הזה בעוד מספר שנים. יש את האנשים אשר מחפשים קורסים פשוטים שפוט ימנפו את החיים שלהם טיפה יותר גבוה והתחום הוא פחות רלוונטי אבל יש את סוג האנשים אשר ישבו ויחשבו חודשים לתווך הארוך וינסו להבין צעד צעד בתחום אליו הם נגשים ורוצים להתמקצע בו. בסופו של דבר בחירת הקורס המקצועי הוא תלוי אך ורק בכם ובכישרונות שיש לכם.

קחו לעצמכם רגע ועשו סקר שוק לגבי כל המקצועות הכי חמים כיום בשוק למה יש דרישה גבוה ומה יניב לכם פרנסה והכנסה פסיבית. קראו על תחומים שונים רשמו יתרונות וחסרונות תגבשו החלטה איזה תחום סוחף אתכם הכי הרבה מכל מה שבדקתם עד עכשיו ואיפה אתם מתחילים הבחירה בצורה הזאת תהיה הרבה יותר קלה.

הייתה לא מזמן תקופה שהייתה קשה לכל מדינת ישראל ולכל אזרח שהכניסה את כל העולם לחרדה ממשית אחת גדולה. מי היה מאמין שמשנת 2020 לישראל ולעולם כולו לא תהיה יותר אפשרות בחירה אאפשר לצאת מהבית במידה וזה לא חיוני, והדבר שכולנו הכי מתבססים עליו שזה לימודים ועבודה יהיו לא רלוונטיים יותר. אותם האנשים שלמדו קשה מסעדנות ולקחו קורסים במלונאות למדו והתפתחו בתחום שכל כך אהבו אבל בשנייה אחת לא היה פתוח יותר מסעדות לא מלונות והלימודים והעבודה פשוט ברגע נעלמו.

באותו רגע אותם האנשים אשר עבדו ועמלו רבות בלימודים שלהם על מנת להצליח בכל תחום התיירות והאוכל היו צריכים לחשוב על הסבת מקצוע ואפשרות היחידה הייתה לימודים בזום ועבודה מהבית. חלקם למדו קורסים אשר קשורים לדיגיטל וחלקם פשוט החליטו לפתוח מסעדות בבית ולבצע משלוחים עד לבית הלקוח על מנת להמשיך ולהתקיים איכשהו בסיטואציה הקיימת. במידה והגבשה ההחלטה לעשות הסבת מקצוע איך עושים זאת ואיזה מקצוע כדאי לבחור?

רוב ההסבה שהייתה בסטטיסטיקה משנת 2020 במקצועות הם מעבר חד לעולם הדיגיטלי כי זאת הייתה האפשרות היחידה להצליח כשכולם בבית ולא עובדים כל הקניות החנויות הכול עבר לאונליין אפילו האוכל והמסעדות היו מגיעים עם שליח עד לפתח הדלת. תחום הדיגיטלי המשיך להתפתח גם אחרי הקורונה ככה שההסבה או הבחירה במקצוע הנ"ל דווקא הייתה מאוד מועילה.

במידה והגעתם לשלב הזה בחיים שאתם מתלבטים מה ללמוד ועולות לכם המון שאלות איך להחליט מה מתאים ללמוד הינה לפניכם דוגמא לתחום לאנשים אשר טיפה יותר אומנותיים ומעדיפים ללמוד דווקא את המקצועות האלה

עולם ההייטק הוא לא מורכב כמו בעבר אנו מבינים שכיום ההייטק מורכב מאנשי פיתוח ותוכנה בלבד. תחום האומנות מאוד חזק בתקופה האחרונה וכל מי שנכנס לעולם הזה מבין שהוא חייב ללמוד ולהשתכלל כל הזמן במה שקשור לייצור תוכנה ובעיקר בחוויית המשתמש ובצורת השיווק שלה בתחום האומנותי אתם תוכלו למצוא את המקצועות הבאים:

  • עיצוב גרפי עם התמחות UI/UX –  זהו תחום הגרפיקה והעיצוב קיבל עלייה משמעותית בשנים האחרונות וכיום הכול מסביב הוא מותגים פרסומות מודעות לאתרים וכל זה הם דרך מעצבים גרפיים. 
  • פתוח משחקים למחשב ולמובייל –  מאז המגיפה כולנו הינו תקועים בבית מה שייצר המון גיימרים ואהבה למשחקי מחשב התחדשה ורק גוברת אם הזמן והרבה משחקים חדשים נוצרים על ידי המון אנשים מוכשרים. האמת רק גיימרים אמתיים מעריכים את התחום הזה שגם הוא נכנס להייטק עולם היגיימינג מרוויח מיליארדים בכל שנה זהו בהחלט אחד התחומים המעניינים והמומלצים ללמידה בעיקר כשלא כולם עדיין הגיעו אליו.

 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

סוליטר רוסי: חוקי המשחק

כתם יין איך מורידים את זה מבגדים לבנים: המדריך המלא

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button