טוב לדעתקורסים ומדריכיםרץ ברשת

כתם יין איך מורידים את זה מבגדים לבנים: המדריך המלא

כתם יין קורה גם לאנשים הכי זהירים. זהו סיכון שאנשים שכל כך אוהבים יין אדום, לוקחים בחשבון. בסופו של דבר, במהלך בילוי מהנה

כתמי יין קורים גם לאנשים הכי זהירים. זהו סיכון שאנשים שכל כך אוהבים יין אדום, לוקחים בחשבון. בסופו של דבר, במהלך בילוי מהנה, מעט יין עלול להישפך ויש צורך להתמודד עם ניקוי הבגדים.

אבל אל דאגה. כתם יין אדום אינו קשה להסרה כפי שרוב האנשים מאמינים, במיוחד אם פועלים במהירות. מדריך זה מסביר איך להוריד כתמי יין אדום מבגדים לבנים.

חשיבות הפעולה המהירה

יש צורך לפעול במהירות בכל מה שקשור להסרת כתמים, אבל עם כתם מסובך כמו יין אדום, חשוב עוד יותר להתחיל לפעול. אם, מכל סיבה שהיא, אין אפשרות לפעול מיד להסרת כתם יין אדום, שטפו את האזור הפגוע במי סודה או מים מוגזים בהקדם האפשרי.

הבועות במים יעזרו לדחוף את הכתם מהבד. זה עשוי להקנות לכם זמן, אבל חשוב לזכור שבכתמים אלה תמיד עדיף לטפל מיד לאחר שהאירוע התרחש.

זריית מלח

ברגע שבגד לבן מוכתם ביין אדום, יש לספוג כמה שיותר מהכתם עם מגבת נייר, ולאחר מכן לכסות את כל הכתם במלח עד שלא ניתן לראות אותו יותר. הניחו למלח להיספג בכתם הרטוב ולאחר מכן יבשו את הבגד. כשהמלח מתייבש, הוא אמור לשאוב  את הכתם . לאחר מכן, פשוט מנקים את הבגד.

חשוב ללחוץ ולטפוח בעדינות על הכתם, ולהימנע משפשוף, כי פעולה זו תקבע את הכתם. לאחר שהכתם נמחק, אפשר לטפל בבגד באמצעות כביסה רגילה.

תערובת של סבון כלים ומי חמצן (מעולה לבגדים לבנים)

ערבבו יחד כמויות שוות של סבון לשטיפת כלים ומי חמצן, ותחילה בודקים כמות קטנה של התמיסה על אזור לא בולט, שכן מי חמצן הוא חומר הלבנה.

אם הניסוי מצליח והבגד נראה בסדר לאחר הייבוש, שופכים את התערובת על הכתם ומניחים להשריה למשך עשרים דקות עד חצי שעה כדי שהחומרים הפעילים ייספגו היטב פנימה. הכתם יתחיל לדהות כמעט מיד. לאחר שנתתם לתערובת להיספג על כתם יין, כבסו את הבגד כרגיל.

מים רותחים (מעולה לבגדים לבנים)

מרתיחים מים בקומקום, מכינים קערת זכוכית גדולה ומניחים אותה בכיור. לאחר מכן מתחו את חלק הבד שעליו מופיע כתם יין מעל הקערה ומקבעים אותו בגומייה. הבד צריך להיות מתוח.

כשהמים רותחים, שפכו אותם מגובה מעל מטר מעל הכתם ישירות על הבד. הכתם צריך להישטף החוצה.

חומץ לבן וחומרי כביסה

מכסים כתם בחומץ לבן, המנטרל פיגמנטים סגולים ואדומים. מיד לאחר מריחת החומץ, יש למרוח חומר ניקוי נוזלי ולאחר מכן לכבס במים רותחים. הכתם צריך להיעלם. לפני הכנסת הבגד למכונת הכביסה, רססו את כתם היין האדום בנדיבות עם כל מותג של ספריי שיער.

השאירו לכמה דקות, ואז ספגו כדי להסיר את כל הצבע שנותר (חוזרים על הפעולה במידת הצורך). בשלב הבא הכניסו את הבגד למכונת הכביסה בתוכנית הרתחה, אבל לא לבגדי צמר, משי או סיבים עדינים אחרים.

לחילופין, מומלץ להשתמש בתכשיר ניקוי המיוצר במיוחד להתמודדות עם כתם יין, עם הקפדה על ביצוע ההוראות על האריזה, ולאחר מכן כביסה במכונה לפי ההוראות על תווית הטיפול של הבגד.

פתרון הסודה

יוצקים מי סודה על הכתם ומשרים למשך הלילה. אין להחליף סודה במשקה מוגז אחר. אמנם אין ראיות מדעיות מוצקות התומכות ביעילות של סודה, אבל הרבה אנקדוטות אישיות מתעקשות שזה עובד – ברוב המקרים.

אקונומיקה (לחולצה הלבנה ששפכתם עליה יין בחתונה)

אמנם אין זה מומלץ להשתמש באקונומיקה להסרת כל כתמי היין, אבל אקונומיקה מתאימה להסרת כתם יין נקודתי מבגדים לבנים. כל מה שצריך לעשות הוא להשרות את הבד באקונומיקה למשך כעשר דקות ולאחר מכן לכבס במים רותחים. הכתם ייעלם.

כיצד לטפל בכתם יין אדום ישן

במקרה של כתם יין שלא טיפלתם בו מיד, ייתכן שעדיין ניתן יהיה להסיר או להפחית אותו. כתם יין ישן צריך השרייה ארוכה במים קרים כדי שיהיה לו סיכוי להסרה. מתחילים עם שפשוף חומר ניקוי נוזלי או סבון כלים על האזור המוכתם.

לאחר מכן, הכניסו את הבגד לקערה או דלי מים קרים כדי להשרות למשך 30 דקות או למשך הלילה. לאחר ההשריה מנקים עם מסיר כתמים מיוחד אותו יש למרוח על כתם יין רטוב, ולשטוף את הבגד במכונת הכביסה בתוכנית רגילה.

מתי להתקשר לאיש מקצוע

אם הבגד מסומן לניקוי יבש בלבד, קחו אותו לחברת ניקוי יבש שלך בהקדם האפשרי. חשוב לציין את הנוכחות של כתם יין ולאפשר למנקה המקצועי שלך לבחור את הטיפול המתאים. חשוב לפנות למנקה מקצועי, אחרת עלול להיגרם נזק חמור יותר בניסיון להסיר את הכתם לבד.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך: 

שחזור מפתחות לרכב במקרה ואיבדתם או שנגנב לכם

איך להתאים צבעים בבגדים ולהתלבש בסטייל

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button