פוליטיקהצפה בהכל

ביבי נתניהו על המשטרה – זה יום שחור למדינת ישראל

ביבי נתניהו התייחס לפרסום על השימוש של המשטרה בתוכנת ריגול בכדי לפרוץ לטלפונים של  אנשי ציבור ואמר "זהו יום שחור למדינת ישראל".

יו"ר האופוזיציה ח"כ ביבי נתניהו התייחס לפרסום על השימוש של המשטרה בתוכנת ריגול בכדי לפרוץ לטלפונים של  אנשי ציבור ואמר "זהו יום שחור למדינת ישראל". במליאת הכנסת הוא אומר כי שימוש המשטרתי לצורך השגת מידע אישי מניידים אישיים זה מקרה שנוגע לכל אזרח במדינת ישראל.

ביבי נתניהו – 

ביבי אומר "קרה כאן דבר שאי אפשר לעלות על הדעת בכלל גורמים במשטרה ריגלו באופן בלתי חוקי בכלים הכי אגרסיביים שיש" אחרי אינספור אזרחים כגון: עיתונאים פעילים חברתיים של ימן ושמאל, ראשי ערים, אנשי עסקים, פוליטיקאים ובני משפחתם. הדרך לטפל בזה אומר ביבי היא רק אחת וזאת חקירה עצמית. כדי לפרוץ לטלפונים של שורת נבחרי ציבור NSO המשטרה השתמשה התוכנות ריגול של בכירים במשק משרדי ממשלה ומקורבים לראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. מה שעוד פורסם היא פרצה לטלפונים של עדים בתיק 4000 וגם לנאשמת איריס אלוביץ.

המשטרה השתמשה בתוכנה ללא צו משפטי ופרצה בעצמאותה לטלפונים של הבן של ביבי אבנר נתניהו, היועצים של נתניהו טופז לוק ויונתן אוריך ומנכ"לים של של משרד האוצר התחבורה והמשפטים. ביניהם בוצעה גם פריצה לעיתונאים בוואלה, ראשי מחאות הנכים והאתיופים, איש העסקים רמי לוי ויו"ר העובדים בתעשייה האווירית יאיר כץ.

תגובתו של ראש הממשלה נפתלי בנט – 

ראש הממשלה נפתלי בנט החליט הערב בעקבות הפרסומים לבדוק את 26 הבכירים שפורסם המעקב המשטרתי אחריהם באמצאות תוכנת הריגול פגסוס של חברת NSO ואחרי הבדיקה הוא יבדוק ויחליט על מנגנון הבדיקה לפרשה ואליו יצטרפו גם נציגים מהשב"כ ומהמוסד. לפי הפרסומים תוכנת פגסוס הופעלה רק על שלושה ובצו שופט ורק לטלפון אחד הצליחו לפרוץ. בית המשפט קיבל את בקשת הפרקליטות לבטל את הדיון הקבוע מחר במשפט של ביבי ולדחות אותו ליום ראשון בשביל שיוכלו להגיש טענות בריגול במשפט ראש הממשלה לשעבר. אם זאת מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי הורה לאגף החקירות והמודיעין לבדוק מידית את רשימת המעקבים פורסמה. 

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

ניקול ראידמן – חוגגת שלוש שנים לגירושיה ממיכאל צ’ירנוי

אסף גרניט – יום בחיי השף המדובר ביותר בארץ

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button