טוב לדעתצפה בהכלקורסים ומדריכים

שחזור מפתחות לרכב במקרה ואיבדתם או שנגנב לכם

"שחזור מפתחות לרכב", שנותן לנו את היכולת לשחזר את המפתח המקורי, או לשכפל אותו וליצור גיבוי שימנע מאתנו להיתקע עם הרכב.

מי מאתנו לא נתקל במקרים קיצוניים בהם יש לנו את הרכב, אך אין לנו את האפשרות להשתמש בו בשל סיבה טכנית אחת פשוטה שקשורה למפתח שאתו מניעים את הרכב? בדיוק בשביל המקרים הללו יש שירות של "שחזור מפתחות לרכב", שנותן לנו את היכולת לשחזר את המפתח המקורי, או לשכפל אותו וליצור גיבוי שימנע מאתנו להיתקע עם הרכב.

ישנם כמה סיבות עיקריות להשתמש בשירות של "שחזור מפתחות לרכב" כאשר הראשונה והקלאסית ביותר היא שהמפתח, כמו כל דבר אחר בחיים עלול להיעלם, ואנחנו עלולים למצוא את עצמנו עם רכב בלי מפתח.

זהו תרחיש מספיק גרוע כאשר הרכב נמצא בחנייה של הבית, אך כאשר המפתח נאבד ואנחנו תקועים עם הרכב באמצע שום מקום עם המשפחה, זה תרחיש כבר הרבה יותר מסובך.

שיקול הביטחון והנוחות

האפשרות לשחזר ולשכפל את המפתח נותן את הביטחון בכל הנוגע לניידות הרכב באופן ישיר, וכאשר ישנו גם מפתח רזרבי, הסיכויים להיתקע עם הרכב קטנים משמעותית, כאשר מלבד זאת, שכפול המפתח נותן לך את האופציה שלכל אחד מהמשתמשים ברכב יהיה מפתח משלו, מבלי להעביר את המפתחות מאחד לשני ובכך להגדיל את הסכנה שיאבדו.

האפשרות לשחזר את מפתחות הרכב מועילה לא רק במקרים בהם אתם צריכים לשכפל את המפתח, אלא ממש להכחיד את התבנית של המפתח המקורי, למקרה שהרכב נפרץ. במקרים אלו, שירות מקצועי של שחזור מפתחות לרכב מספק מפתח חדש במקביל לביטול מוחלט של המפתח המקורי.

חידוש מפתחות ישנים

גם אם לא קורה תרחיש יוצא דופן, הרי שעם השנים, מפתח הרכב נוטה להישחק במגעים והוא אינו מגיב כבעבר, ועל כן רצוי לדאוג לשכפול מראש, במיוחד כאשר שמים לב שהמפתח המקורי מתחיל לא לתפקד כראוי.

התאמת שלטים לרכבים חדשים

רוב המכוניות החדשות מגיעות היום עם שלט מפתח המאפשר לנהגים להיכנס לרכב מבלי להכניס מפתח למנעול הדלת. אבל מה קורה כאשר השלט הזה הולך לאיבוד או פגום? ההחלפה של המכשיר עשויה להיות יקרה, ולכן חלק מהנהגים מתפתים למצוא אופציה זולה באינטרנט במקום לפנות לסוחר או למנעולן רכב בעל מוניטין.

מומחים ממליצים לא לבחור בשיטה הקלה, כי ברוב המקרים היא אינה עובדת, וחמור מכך, אנשי מקצוע שאינם מומחים בתחום עלולים לנצל את התמימות או הייאוש של נהגים, ולגבות מהם מחירים מופקעים על שירותי שחזור מפתחות לרכב.

שלט מפתח הוא מנעול חשמלי השולט בכניסה לרכב ובנעילתו ללא שימוש במפתח

השלט מתקשר עם הרכב באמצעות גלי רדיו המתיישרים עם מנגנון הנעילה של המכונית. רוב המכוניות החדשות מגיעות עם שני שלטים, ולעתים קרובות יש להם פונקציות משופרות, כמו היכולת להתניע מכונית מרחוק או להוריד את כל החלונות בבת אחת.

כדי שהשלט יתפקד היטב, הוא מקרין אות ייחודי בתדר נמוך ליחידת מקלט במכונית. כשהיחידה רושמת שהאות תקין, היא מאפשרת לנהג להשתמש בשלט כדי לפתוח דלתות, להפעיל את מנוע המכונית או לבצע משימות אחרות, ובמקרה של תקלה, יש צורך בשירות שחזור מפתחות לרכב.

אבל לחלק מיצרניות ודגמי מכוניות יש גרסאות שונות של מספרי תדר הרדיו האלה

זה אומר שאותות הרדיו שמחברים את השלט לקורא בדלת של טויוטה טונדרה משנת 2021, למשל, עשויים להיות שונים מאלה המשודכים למכוניות אחרות של טויוטה טונדרה משנת 2021. למעשה, הונדה CRV 2015 יכולה לקבל כל אחת מ-20 גרסאות fob.

כל פרט חשוב בקניית שלט חדש או בפנייה למומחים לצורך שחזור מפתחות לרכב, מכיוון שאי אפשר לקנות מפתח אחד ולצפות שהוא יעבוד על כל מכונית. זה אותו דבר עם פובים. יש הרבה משתנים שחשוב לקחת בחשבון.

בשורה התחתונה, חשוב שיהיה בעל מקצוע מומחה בשחזור מפתחות

המוני תרחישים שאינם נעימים או אפילו מתסכלים ניתנים למניעה בקלות על ידי השימוש בשירות מומחי שחזור מפתחות לרכב, והמחיר ביחס לרכב ולתרחישים הלא נעימים שיכולים להיגרם בעקבות אי השימוש בו, אמור לבטל לחלוטין את ההתלבטות האם לשחזר או לשכפל את המפתח.

מחירי השירות לחידוש או שחזור מפתחות רכבים נעים בין 149-450 שקלים, כאשר הגורמים המשפיעים על המחיר הם כמובן סוג הרכב, וסוג המפתח.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

איך להתאים צבעים בבגדים ולהתלבש בסטייל

ברכה ליום הולדת לחברה הכי טובה שלך שתגרום לה להתרגש

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button