טוב לדעתלייפסטיילקורסים ומדריכים

איך להתאים צבעים בבגדים ולהתלבש בסטייל

כשאתם תוהים איך להתאים צבעים בבגדים, חשוב לקחת בחשבון גם את העוצמה של כל צבע, והתאמתו להשלמת המראה במאמר הבא נסביר איך להתאים בדיוק צבע לבגד

כפי שכל גבר ואישה מסוגננים יודעים, התאמת בגדים היא המרכיב העיקרי של כל ארון בגדים מצויד היטב, אבל חשוב לא פחות לקחת בחשבון את הצבעים, ובמיוחד את האופן בו אתם מתאמים גוונים שונים של בגדים למראה שלכם.

אם אי פעם תהיתם איך להתאים צבעים בבגדים, או מה גורם לבגדים של יצרני אופנה מובילים להיראות כל כך מרהיבים, סביר להניח שהסיבה העיקרית היא התאמה מושלמת של פריטי לבוש זה לזה, בשילוב הרמוני של צבעים. באופן דומה, המותג או המעצב האהוב עליכם מקפידים על כמה כללים בסיסיים של תורת הצבע על מנת לייצר קולקציות שנראות הרמוניות.

שני גורמים עיקריים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת צבעי התלבושת

גלגל הצבעים: לדעת לזהות הבדלים ודמיון בין צבעים.

הרמוניית צבעים: כיצד לשייך שני צבעים או יותר על בסיס מגוון נוסחאות מפתח.

זה נשמע יותר מסובך ממה שזה. יש הנחיות פשוטות שצריך לעקוב אחריהם ולהשתעשע איתם, ומאמר זה מסביר איך להתאים צבעים בבגדים כך שתוכלו להבין את אופן התאמת הצבעים והשיטות שמאפשרות להתאים סט מגובש ושלם של ביגוד.

גלגל הצבעים

הסדר הטבעי של הצבע הוא אדום, כתום, צהוב, ירוק, כחול וסגול. כשבוחנים את גלגל הצבעים הזה, מבינים את התיאוריה הנפוצה ביותר שמציעה להתאים הפכים. כחול עם כתום, למשל, או ירוק עם אדום. אבל במציאות סביר להניח שהשילובים האלה יהיו יותר מדי. לכן מומלץ לשקול גם גוונים בהירים על מנת ליצור פלטת צבעים מגובשת.

גוון מתייחס למיקום המדויק של צבע בגלגל הצבעים. לדוגמה, ישנם שלושה סוגים של כתום הממוקמים סביב היקף גלגל הצבעים והם כוללים גווני אדום וצהוב, כך שניתן ליצור גוון על ידי ערבוב של שלושת צבעי היסוד (אדום, צהוב וכחול).

כשאתם תוהים איך להתאים צבעים בבגדים, חשוב לקחת בחשבון גם את העוצמה של כל צבע, והתאמתו להשלמת המראה. בהירות הצבעים פירושה הבהירות היחסית של צבע, משחור (0% בהירות) ללבן (100% בהירות).

עכשיו, שהיסודות ברורים, הגיע הזמן להבין איך לשלב את הצבעים

שילוב צבעים הוא המקום שבו התאמת הצבעים בבגדים הופכת להיות מעט מורכבת, אבל המטרה הכללית היא לשלב ניגודיות מגובשת. הנחיה זו נשמעת מעט סותרת, אבל הניגודיות גורמת לבגד להיראות מעניין יותר, ושילוב צבעים בפלטה הנכונה יוצר לכידות. ניתן ליצור נושא של צבעים, אם תרצו, שמותאם על ידי שינוי הגוון והבהירות של כל צבע בלוח.

על מנת לשמור על פלטה מגובשת, בדרך כלל מומלץ לבחור בשני צבעים שונים מנוגדים, או לבחור בצבע מונוכרומטי אחד משלושת מאפייני הצבע (כלומר, גוון דומיננטי או גוונים בהירים), אך לדעת איך להתאים צבעים בבגדים בעקביות הרמונית.

צבעים ניטרליים – שחור, לבן ואפור

ישנם שלושה כללי צבע עיקריים שחשוב להקפיד עליהם. יחד עם זאת, ראשית חשוב להזכיר את הצבעים הניטרליים: שחור, לבן ואפור. צבעים אלו ניתנים לשילוב עם כל צבע אחר (או ביחד) מבלי להפריע להרמוניה של הצבעים. היוצא מן הכלל היחיד הוא רמת הבהירות של אפור, שיכולה להשתנות, וצריכה להיות מותאמת בצבע לשאר פלטת הצבעים שבחרתם.

כשאתם תוהים איך להתאים צבעים בבגדים, חשוב להבין שניתן גם לשלב שני צבעים ניטרליים או את שלושתם, ולבחור חולצה מכופתרת פתוחה מעל חולצת טריקו לבן עם ג'ינס אפור כהה. בנוסף, חום, אדום עמוק, גוון שמנת, בז' וחאקי נחשבים לגרסאות של ניטרליות, למרות היותם צבעים בפני עצמם. וכחול – בהיותו בלתי פוגעני ונוכח בכל מקום – יכול לעבוד גם כ"נייטרלי".

התאמת צבעים משלימים

פלטות צבעים משלימות מבוססות על שני גוונים שונים ומשלימים שניצבים זה מול זה בגלגל הצבעים.

אל תהססו לערבב ולהתאים את הבהירות והרוויה בין שני הגוונים, רק חשוב לזכור שהצבעים לא חייבים להיות נועזים. חשבו כחול וכתום, ירוק וורוד, או צהוב וסגול.

התאמת צבעים מקבילים

פלטות צבעים מקבילים מורכבות משניים או שלושה גוונים שונים אך שכנים. באופן אידיאלי, מומלץ להקפיד על רמות זהות של צבעים בהירים, אבל אפשר לערבב ביניהם ולהתאים אותם בנקודה מסוימת. ירוק וכחול הוא שילוב חזק, וכחול ואדום מתאים ללבוש רשמי.

כמה מסקנות לסיום

עכשיו, שאתם יודעים איך להתאים צבעים בבגדים, תוכלו לשלוט בכל הגוונים בגלגל הצבעים, גם בגוונים המרוחקים זה מזה, ולשלב ביניהם היטב.

כך, למשל, תוכלו לשלב ורוד עם ירוק וכתום, אבל חשוב לדעת איך להתאים את הצבעים המנוגדים לפריטי הלבוש, מבלי להגזים. ההמלצה היא להקפיד על איזון הרמוני שאינו צעקני, בהתאם להעדפות הסגנון שלכם.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך: 

בעלי חיים שנכחדו מהעולם הזה: הרשימה המלאה

גזירת ציפורניים לכלב זה קשה – איך הופכים את זה לפשוט?

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button