חדשות מתפרצותצפה בהכל

אסתר פולארד רעייתו של המרגל היהודי אמריקני ג'ונתן פולארד הלכה לעולמה

אסתר פולארד רעייתו של ג'ונתן פולארד המרגל היהודי אמריקני, הלכה לעולמה בגיל  68 היום (יום שני), הלווייתה תתקיים היום בהר המנוחות בירושלים.

אסתר פולארד (רעייתו של המרגל היהודי אמריקני ג'ונתן פולארד) שהתמודדה בשנים האחרונות עם מחלת הסרטן נדבקה בנגיף הקורונה ולאחר אשפוז ממשוך כתוצאה מסיבוכי נגיף הקורונה  הלכה לעולמה בגיל 68.

הרעלת דם וסיבוכי נגיף הקורונה

אסתר פולארד הגיעה לבית החולים הדסה עין כרם ביום שבת, היא הגיעה במצב קשה ומייד אושפזה. היא סבלה מהרעלת דם (זהו מצב מסוכן בו קיים זיהום חיידקי שחודר למערכת הדם) ולאחר בדיקות גם הובחנה כחיובית לנגיף הקורונה. אחרי מאבק ממושך וקשה של שנים בהם נאבקה פולארד במחלת הסרטן השד, מצבה החמיר ביום ראשון כתוצאה מסיבוכי נגיף הקורונה נפטרה הלילה. מבית החולים הדסה עין כרם נמסר היום (יום שני) על פטירתה. "בית החולים משתתף בצערה העמוק של המשפחה וצוות המערך הסוציאלי מלווה אותה בשעה זו".

מי הם אסתר וג'ונתן פולארד

אסתר הייתה אשתו של לוחם מוסד יונתן פולארד שנחת בארץ בדצמבר 2020, לאחר ששוחרר מהכלא בארה"ב. בנובמבר 2020 החליט הממשל האמריקני שלא להאריך את ההגבלות שהוטלו על פולארד, והונפק לו דרכון ישראלי. השניים עלו ארצה לפני כשנה, לאחר שכל המגבלות שהוטלו על יונתן על ידי האמריקנים הסתיימו. עם עלייתו לארץ הצהיר " "אנו מודים לעם בישראל ולראש ממשלת ישראל על שהחזירו אותנו הביתה. אין מי שגאה יותר במדינה הזו או במנהיג שלה יותר מאיתנו. אנחנו מקווים להפוך לאזרחים פרודוקטיביים בהקדם האפשרי ולהמשיך בחיינו כאן. זו מדינה נהדרת. יש לה עתיד מזהיר. היא העתיד של העם היהודי ואנחנו לא הולכים לשום מקום" לאחרונה בני הזוג פולארד זכו להכניס ספר תורה לקבר יוסף.  "עם ישראל לא ישכח את מסירות הנפש שלכם".

תגובת מקורביה של אסתר פולארד על פטירתה

ראש הממשלה נפתלי בנט צייץ בטוויטר את מילות ההספד אסתר פולארד. "   "הצטערתי לשמוע על פטירתה, אישה שמסירותה ואהבתה ליונתן פולארד הפכו לסמל לעוצמה, נחישות ואמונה. יהי זכרה ברוך".

יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, כתב: "הלב נשבר לשניים, למשמע הידיעה הבוקר על מותה של אסתר פולארד ז"ל – שמסרה נפשה עבור מדינת ישראל יחד עם בעלה יונתן פולארד. אני שולח תנחומים לבעלה  ולבני המשפחה. עם ישראל לא ישכח את מסירות הנפש שלכם. בבניין ציון וירושלים תנוחמו".

יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', כתב: "משתתף באבלו הכבד של יהונתן פולארד על פטירתה של רעייתו הנאמנה והגיבורה כארי אסתר ז"ל ומתפלל שהקב"ה ייתן לו כח להתגבר על האבדן הגדול ולהמשיך בחיים טובים ובריאים לאורך ימים ושנים. ומחה השם אלוקים דמעה מעל כל פנים".

"כולנו נשאנו תפילה לרפואתה, וכעת לא נותר אלא למסור את תנחומיי הכנים ליונתן ולמשפחת פולארד", כתב חבר הכנסת יולי אדלשטיין. "במשך שנים ארוכות אסתר לחמה על מנת לשחרר את יונתן מהכלא ולבסוף זכתה לעלות אתו ארצה. יהי זכרה ברוך".

"אסתר פולארד נלחמה עשרות שנים במאבק לשחרורו, עמדה לצידו כל הדרך, והצליחה להחזיר לו את חירותו", כך כתב חבר הכנסת אלכס קושניר (ישראל ביתנו.

חברותיה של אסתר פואלרד, יהודית קצובר ונדיה מטר, ספדו לאסתר:

"דמות מופת הדבקה במטרתה עד אין קץ, דבר לא יכול היה להטות אותה מהחתירה המקודשת לשחרורו של יונתן מהכלא, שם ישב ב'חטא' אהבת ארץ ישראל".

"על אף המרחק הפיזי היו אסתר ויונתן גוף ונשמה אחת", המשיכו, "דבוקים באהבתם הגדולה ובמסירותם לארץ ישראל, ללא חת וללא מורא. אסתר התדפקה על דלתותיהם של מנהיגי העולם באומץ ובנחישות בדרישה לשחרורו של בעלה, לא נחה לרגע".

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם –
משה חוגג חשוד לפגיעה מינית בעשרה נשים
שער שכם- פיגוע הדקירה והתייחסות השר עמר בר לב לאירוע

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button