טוב לדעתלייפסטייל

איך בחירת מיטה לילדיכם משפיעה על איכות השינה שלהם?

הדבר שאנחנו הכי שמים עליו דגש בתור הורים זה הבריאות והאושר של הילדים שלנו,איכות השינה של ילדיכם היא בעלת חשיבות גבוהה להתפתחותו התקינה, לכן בידיוק מהסיבה הזו חשוב לדעת שאתם בוחרים את המיטה האיכותית והנכונה ביותר לילדיכם.

כאשר אתם ניגשים לבחור מיטת ילדים אתם גם בדיעבד בוחרים את איכות השינה של הילד שלכם.
לילדים נדרשות שעות שינה רבות יותר לעומת אדם בוגר, מפני שגופם הצעיר מתפתח ללא מעצורים ודורש מהם המון אנרגיה לשם כך.

אתם קובעים את איכות השינה של ילדיכם

בזמן השינה המוח עובר למצב עיבוד מידע , במהלך הזמן הזה מוחו של ילדכם סופג את כל המידע שהוא קיבל היום כך שמתאפשרת לו גם מנוחה וגם סדר נפשי.

שינה לא איכותית עשויה לגרום לשלל תופעות פיזיות ונפשיות לא כל כך נחמדות. נתחיל מכך שילדכם ירגיש תחושת עייפות ותשישות בגופו שתלווה אותו לאורך כל היום , דבר שיכול להוביל לעצבנות , תסכול ואפילו לנפילות מרובות בגלל חוסר זהירות מציידו.

שינה לא איכותית לא נותנת למערכת החיסונית לעבוד באופן תקין ולנצל את הפוטנציאל המלא שלה. מה שמוביל למצב של מערכת חיסונית מוחלשת אשר מגבירה את הסיכון של הילד להידבק במחלות בקלות רבה יותר.

שינה לא איכותית עלולה להגביר גם את הסיכוי של הילד להשמנת יתר, מה שיגרור בעקבותיו בעיות בריאותיות נוספות.

אבל הדבר החשוב מכל הוא, שינה הוא אחד הפקטורים הקריטיים ביותר להתפתחות התקינה של ילדיכם , ילד שלא יקבל את מלוא שעות השינה שהוא זקוק להן עלול להיפגע גם בתחום הזה בין היתר.

מיטה איכותית תיתן לילד את המרחב שהוא זקוק לו בזמן השינה, כידוע לילדים יש נטייה לזוז המון במהלך הלילה. מיטה איכותית תעניק לו גם תמיכה טובה ונכונה שתמזער סיכויים להופעה של כאבים והתעוררויות בשל כך.
כיצד איכות השינה של ילדכם משפיעה על חיי החברה שלו ?

ילד שלא ישן את מספר השעות הדרושות לו או ששנתו לא איכותית יתהלך עם תחושת עייפות במהלך היום, מה שיקשה עליו לבצע פעולות יום-יומיות בסיסיות מה שאומר שאם הילד חסר אנרגיות זה גם יקשה עליו ביצירת אינטראקציה עם הסובבים אותו .

כאמור, לחוסר בשעות שינה או שינה לא איכותית יש קשר ישיר על חיי החברה של הילדים. תחושת העייפות גורמת לילד להתנהג בעצבנות וחוסר סבלנות כלפיי האחרים מה שמרחיק את הסובבים אותו .

השינה חשובה מאוד לתפקוד תקין של המוח האנושי, מחסור בשינה שעות גורם לבעיות זיכרון וחוסר יכולת להתרכז באופן מלא.
ילדים לומדים המון כבר מהרגע שבו הם נכנסים לראשונה בחייהם לגן. ילד שחווה מחסור בשעות שינה עלול לחוות קשיים בלמידה, דבר שברוב המקרים ישאיר אותו מאחור בחומר הלימודי לעומת שאר חבריו. גם כאן ניתן להבחין בהשפעה של השינה על חיי החברה של הילד בגלל שקושי בלימודים ברוב המקרים יגרור תחושות תסכול ואף בושה.
לסיכום,
ניתן להבחין בבירור שמיטה איכותית יכולה לשפר פלאים את איכות החיים של ילדכם כמעט בכל תחומי החיים. מיטה איכותית תתרום לילד בתחושת הביטחון בזמן השינה, ותשרה בו רוגע ושלווה לצלול אל תוך חלומות מתוקים ונעימים.

העדיפו מיטה פחות צפופה אשר תעניק לילד תחושה של חופש ונוחות, מיטה צפופה עלולה למנוע מהילד את תחושת הנוחות דבר העלול לפגוע במהלך השינה התקין שלו גם כן .

אפשרו לילד להיות מעורב בעת בחירת המיטה עבורו התחשבו בצרכים וברצונות שלו. וכמובן שההמלצה הכי טובה היא לערוך מחקר אישי משלכם כדי לדעת כיצד למצוא את המיטה המושלמת ביותר עבור ילדיכם.

אולי יעניין אתכם גם –


חדר ילדים – מספר טיפים לבניית חדר ילדים איכותי

סרטים מומלצים לשנת 2022 שעוד רגע פה

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button