חדשות מתפרצותצפה בהכל

חיסון חובה לכולם בעד ונגד- משרד הבריאות יוצא בסקר

בעקבות הווריאנט החדש "אומיקרון" משרד הבריאות יוצא בסקר דעת קהל האם לבצע חוק חיסון חובה לאזרחי ישראל. כל הפרטים במאמר הבא

משרד הבריאות יוצא בסקר חדש: חוק חיסון חובה לאזרחי ישראל בעד ונגד.

הווריאנט החדש הדרום אפריקאי אומיקרון מאיים מחדש להרוס לנו את שגרת החיים לצד הנגיף, הנשק האפקטיבי היחיד שיש לנו הוא החיסון לקרונה. התפשטות אומיקרון הכניס את העם הישראלי לפחדים נוספים מפני התפרצות אפשרית של נגיף הקורונה בישראל, למרות שרוב אוכלוסייה בישראל התחסנה בלפחות מנה אחד וכ-4 מיליון אזרחים התחסנו בשלושה מנות.

בעקבות החשש נשמעו קולות רבים מהמערכת להיערך מחדש למצב של התפשטות הווריאנט החדש, פרופ' סלמן זרקא קרא לבחון את אפשרות לחייב את כל אזרחי ישראל בהתחסנות חובה ,נציין כי חובת ההתחסנות היא החלטה שיצא לפועל כבר באוסטריה בשבועות האחרונים בעקבות העלייה המקומית בתחלואה בקורונה אצלם. האם לדעתכם חובת ההתחסנות היא החלטה שיש ליישם אותה בקרוב כדי למנוע מצב של איבוד שליטה על הנגיף? או שמדובר בהחלטה שפוגעת שוב באזרחי ישראל שיחויבו בחיסון חובה מבלי רצונם. משרד הבריאות יוצא בסקר לאזרחי ישראל אם צריך לחייב את כולם בחיסון נגד קורונה ושואל את דעת הקהל הישראלי.

:נשיא אפריקה יוצא בהצהרה לתקשורת

לעומת זאת נשיא אפריקה יצא בהצהרה לתקשורת שאינו מתכוון לחסן או להכריח אף אזרח לקבל את החיסון בכפייה, ולא ימנע מאף אזרח להיכנס למקומות בילוי, עבודה, או למנוע תיירות מהמדינה למי שאינו מחוסן נגד קורונה. בנוסף נשיא דרום אפריקה אומר לתקשורת שאחוזי המחלימים מהווריאנט החדש עומד מעל אחוזי הצלחה גבוהים, לעומת כל הזנים האחרים של הנגיף שההחלמה מהם הייתה טיפה יותר קשה.

בנוסף גם גרמניה נכנסת לקטגוריה של חוק חיסון חובה והקנצלר המיועד, אולף שולץ, כבר הודיע שיקדם חוק דומה, ומי שהולך להפר אותו לא יוכלו להיכנס לחנויות. וכבר עכשיו מונעים מי לא מחוסנים להיכנס לחנויות לא חיוניות. ביוון בני 60 פלוס יהיו חייבים להתחסן מ16 בינואר ומי שלא יעשה את החיסון ישלם מאה יורו קנס, ובניו יורק עובדי מדינה שאינם מתחסנים מפוטרים מעבודתם. 

לאט לאט חוק חיסון חובה נכנס לכל מדינה בעולם, אז מה יעלה בגורלנו? אם גם במדינת ישראל יהיה את החוק הזה? ואיך זה ישפיע עלינו האזרחים? נצטרך לחכות ולגלות זאת בהמשך.

אהבתם? קראו גם את – 

גל גדות כובשת את העולם- “הודעה אדומה” הסרט הנצפה ביותר

פרגולה מעץ- בשירות הכי מקצועי ואיכותי שתמצאו בצפון

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button