חדשות מתפרצותפוליטיקה

איום הגרעין האירני – יאיר לפיד נפגש עם נשיא צרפת מרקל

ישראל ממשיכה לדחוף סנקציות על הגרעיון האירני , שיחות בווינה ופגישתו של יאיר לפיד עם נשיא צרפת מרקל נועדו כדי למנועה את האיום הגרעין האירני.

בערב של יום שלישי (30.12.21) נפגש שר החוץ יאיר לפיד עם נשיא צרפת מקרון על מנת לדון על האיום האירני. יאיר לפיד אמר "כי בנוסף לאיום הצבאי יש להדק את הסנקציות המוטלות על אירן. אם הנסקציות לא יתהדקו שום דבר לא ימנע מאירן להתחמש ולהמשיך במירוץ שלה לנשק גרעיני. יש לחזור לדבר עם האירנים על הגרעין.

ישראל ממשיכה לדחוף לסנקציות על אירן, עמדתה בשנים האחרונות נשמטת ולא נשמעת, אסור להוריד ולהסיר את הסקציות מאירן לטובת כל העולם. אין לדעת מה אירן תעשה כאשר בידה יהיה נשק גרעיני. חייבים לשים על אירן איום צבאי אמיתי זה הפתרון היחיד למניעת המירוץ שלה לגרעין.  יאיר לפיד הוסיף: "יחד עם ראש הממשלה בנט יחד עם שר הביטחון גנץ שנוסע לווישנגטון בשבוע הבא, אנחנו נמשיך לעבוד כדי שהעולם יבין את האיום האיראני במלואו – יחד עם ראש הממשלה בנט יחד עם שר הביטחון גנץ שנוסע לווישנגטון בשבוע הבא, אנחנו נמשיך לעבוד כדי שהעולם יבין את האיום האיראני במלואו"

ביום שני לאחר חידוש שיחות הגרעין שהתבצעו בווינה, ראש הממשלה נפתלי בנט יצא בהודעה למעצמות העולם לא להסיר את הסנקציות המוטלות על אירן. בנט קרא 

ראש הממשלה נפתלי בנט קרא אתמול (שני) למעצמות שלא להסיר את הסנקציות על איראן, עם חידוש שיחות הגרעין בווינה. בנט אמר "איראן תחדש היום את משע ומתן בוינה, מטרתה של אירן ברורה. לבטל ולהסיר את ההסנקציות מהמדינה שלהם ובתמורה הם לא יתנו שום דבר וכלום" בנט הוסיף ואמר – "לאיראן לא מגיעה מענקים, לבטל סנקציות לאיראן זה פשוט לוותר להם על האכזריות של הממשל שלהם. אני קורא לכל בעלות בריתנו ברחבי העולם לא להכנע לסחטנות הצינית של האירנים, אסור לנו לתת להם את האפשרות לפתח את איום הגרעין האירני."  

אהבתם? קראו גם את – 

איך תדעו אם נדבקתם בווריאנט אומיקרון? אלו הסימפטומים

פרגולה מעץ- בשירות הכי מקצועי ואיכותי שתמצאו בצפון

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button